سه‌شنبه 27 آذر 1397  
تازه ترین خبرها
دکتر بابلی
1397/2/19 چهارشنبه انتقال محوری مجروحین جای خود را به درمان محوری داده است رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا گفت: امروزه موضوع انتقال محوری مجروحین جای خود را به درمان محوری داده و ما در نزاجا به دنبال درمان محوری در محل هستیم.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، بابلی رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا در سمینار تخصصی یک روزه انتقال تجربیات زلزله غرب کشور با اشاره به اینکه در طول تاریخ ایران بیمارستان نظامی وجود داشته است، گفت:  بیمارستان های نظامی در طول تاریخ از صدر اسلام تا کنون اهمیت طب رزم را نشان می دهد.

 

وی گفت: از ۴ سال گذشته احساس شد که جنس امداد رسانی در جنگ‌ها از انتقال محوری تغییر کرده است. در طول دفاع مقدس موضوع انتقال محوری مجروحین در دستور کار بود و بیش از ۵۵ هزار مجروح توسط نیروی هوایی منتقل شد.

 

امیر بابلی خاطرنشان کرد: امروزه موضوع انتقال محوری جای خود را به درمان محوری داده و ما در نزاجا به دنبال درمان محوری در محل هستیم.

 

رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا گفت: خوشبختانه از اولین مردم یاری که در تربت جام انجام شد تا امروز پیشرفت‌های بزرگی داشتیم اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم و ما با تمام توان به دنبال کمک رسانی به مردم مناطق مختلف هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه مهمترین مولفه طب رزم آمادگی و ورزیده بودن است، افزود: خوشبختانه امروز به ورزیدگی کامل رسیدیم و آماده حضور در ماموریت های مختلف هستیم.

 

سرتیپ دوم بابلی با بیان اینکه موضوع سیالیت و جابجایی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای شود، تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه خوشبختانه با حجم امکانات و فعالیت هایی که صوت گرفت نشان داده شد در این خصوص به خوبی عمل شده ‌و به حدی رسیدیم که در مدت کوتاهی بهترین متخصصین، بزرگترین عمل های جرایی را در سرپل ذهاب انجام دادند.

 

دکتر بابلی افزود: مهمترین هدف اداره بهداشت، امداد و درمان کمک رسانی و مردم یاری در شرایط سخت است و در این راستا گام‌های بلندی برداشته شده است.

 

ریس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا با اشاره به فعالیت این اداره از سال ۹۵ تا ۹۷ در حوزه مردم یاری افزود: از سال ۹۵ تا کنون خدمات رسانی در قالب تیم های پزشکی در تربب جام، زاهدان، کرمان، شیراز، تبریز منطقه بستان اباد، نوجین در استان فارس، مراسم اریعین حسینی، حضور ۷۸ روز بیمارستان کامل در سرپل ذهاب با تیم‌های کامل پزشکی، سیستان بلوچستان، یزوین و کرمان بوده است.

 

دکتر شهنام بابلی گفت: در زلزله کرمانشاه هوانیروز جمهور اسلامی ایران ۵۵۷ سورتی پرواز انجام داد و ۹۵۰ مجروح را جابجا کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر