سه‌شنبه 27 آذر 1397  
تازه ترین خبرها
1
1397/2/20 پنجشنبه توان دفاعی ایران در بهترین شرایط ممکن قرار دارد فرمانده نیروی زمینی ارتش در پی خروج آمریکا از برجام گفت: توان دفاعی ایران و اقتدار نظام اسلامی در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش سیاسی فرماندهان، روسای عقیدتی سیاسی و مسئولین شعب سیاسی دانشگاه های نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام علی(ع)  گفت: استکبار جهانی ایران هراسی را شروع کرده و می خواهد کشورهای دنیا به ویژه  همسایگان ما را از ایران بترساند.

فرمانده نیروی زمینی افزود: متاسفانه کشورها فکر می کنند که برای دفاع از خودشان در برابر ایران باید تمهیداتی بیاندیشند و شاهد هستیم که گاهی دست به اقدامات و خودزنی هایی می زنند.

سرتیپ حیدری بیان کرد: این در حالی است که ما براساس مشروعیتی که از اسلام ، قرآن و ولایت فقیه گرفته‌ایم به هیچ عنوان قصد تجاوز به کشور دیگر و کشورگشایی نداریم و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی این موضوع را ثابت کرده ایم.

فرمانده نزاجا گفت: کشورهای اطراف ما بیشتر مسلمان هستند و باید با هم متحد باشیم و از منافع و امنیت خودمان دفاع کنیم.

وی با بیان این که موقعیت ژئوپولوتیک ویژه ایران یکی از مولفه برای ایران هراسی توسط دشمنان است، تصریح کرد: کشور ما از نظر جغرافیایی و با وجود منابع عظیم انرژی در موقعیت بی نظیری واقع شده است که به دلیل واقع شدن بین سه قاره گذرگاه این انرژی به کشورهای دنیا هستیم و  دشمنان با ایران هراسی برخی کشورهای منطقه را به زرادخانه های نظامی تبدیل کرده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) از روز اول آمریکا را شیطان بزرگ خواند و در ادامه آن راه نورانی، مقام معظم رهبری هم تا امروز بر این اصل پافشاری کرده اند.

وی تاکید کرد: بصیرت الهی فرماندهی معظم کل قوا باعث شده کشور ما از یک اقتدار بی نظیر بهره مند شود.

 امیر سرتیپ حیدری با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی بر عدم اعتماد به آمریکا گفت: خروج آمریکا از برجام، هیچ تاثیری بر توان دفاعی و اقتدار ایران اسلامی نخواهد داشت و نیروهای مسلح با قدرت از منافع ملی و تمامیت ارضی تا پای جان دفاع خواهند کرد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر